Broková střelnice

Když vlastníte brokovnici, pravděpodobně ji doma nemáte jen tak pro parádu, abyste se kochali dlouhým pohledem, ale baví vás z ní také aktivně střílet. Pro tento případ nabízíme brokovou střelnici, na nichž je možné si zlepšit svoje střelecké dovednosti v rámci kondiční či jiné střelby. 

Pokud brokovnici nevlastníte a chcete si střelbu z ní vyzkoušet, rádi vám ji zapůjčíme a to včetně rad zkušeného instruktora.

 

Další typy brokové střelnice

Brokové střelnice mají za úkol připravit ke zkoušce také ty, kteří o zbrojní průkaz teprve žádají, a to jak v teoretické části zkoušky stejně jako v části praktické.

Broková střelnice bývá obvykle vybavená i pro sportovní střelbu – pro disciplíny trap a skeet. Trap je střelba na pohyblivý terč, používá se dvouhlavňová broková puška. Střelec strefuje asfaltové holuby, které speciální vrhací zařízení náhodně vymršťuje rychlostí 108 km/h do vzdálenosti 15 metrů z pohledu střelce třemi směry - nalevo, napravo a přímo.

Skeet je střelecká disciplína zaměřená na přesnost. Terče pro skeet (asfaltoví holubi) jsou vrhány ze dvou vrhacích věží - nízké a vysoké, a to stejným směrem a konstantní počáteční rychlostí. Vrhací zařízení je umístěno na protilehlých koncích půlkruhu o poloměru 19 metrů.