Co dělat v Brně když prší?

V Brně nuda rozhodně není, a to ani když zrovna venku prší. Přinášíme vám 6 tipů na místa, které v Brně stojí za návštěvu když venku zrovna padají trakaře.

 

1. Návštěva střelnice

Říkáte si, že nemáte zbroják nebo že jste nikdy nedrželi zbran v ruce? U nás to nevadí! U nás zažijete adrenalin bez zbrojáku, vše vám ukážeme, zapůjčíme a k ruce dáme zkušeného instruktora. Rezervujte si místo zde

střelnice

2. Vida! Science Centrum

Toto unikátní zážitkové muzeum se nachází u brněnského výstaviště a zaujímá plochu o více než 6000 m². Mrknutím oka zde strávíte několik hodin poznáváním planety Země, našeho těla či přírody. Zajisté se zde zabaví jak děti, tak rodiče či prarodiče. 

 

3. Únikové hry

V posledních letech, jakoby se s únikovkami v Brně roztrhl pytel. Ve městě naleznete mnoho her s různými charakteristikami a obtížnostmi, některé zvládnou i děti, jiné jsou spíše pro dospělé. 

 

4. Labyrint pod Zelným trhem

Vydejte se s průvodcem na komentovanou prohlídku v podzemí pod nejstarším náměstím v Brně. Spletité uličky podzemních chodeb pod Zelným trhem a expozice v místních sklepeních podává svědectví o životě ve starém Brně, který si můžete díky různým exponátům jednoduše představit. Uličkami projdete skoro celé náměstí, jen vlastně z druhé strany.

 

5. BRuNO Family Park

Potřebujete-li zabavit hlavně ty nejmenší, zavítejte zde. BRuNO sice nabízí hlavně venkovní atrakce, které jsou otevřené od jara do podzimu, má také ale obrovskou vnitřní hernu, labyrint, tobogán nebo třeba autodrom. Jediná nevýhoda tohoto místa je to, že občas je velice obtížné přemluvit děti, aby se s vámi vrátily domů.

 

6. Technické muzeum v Králově Poli

Zaujme nejen nadšence do techniky, ale i úplné laiky. Největší technické muzeum na Moravě disponuje širokou expozicí od železářství a pokroku v něm v průběhu staletí až po novodobější exponáty. Stálou prohlídkovou trasu doplňují kratší výstavy na různá témata.

 

Tento seznam míst by měl na 2 dny zabavit celou rodinu od dětí až po prarodiče, Brno má ale ještě více, co může nabídnout. A pokud vás zábava a objevování na chvíli unaví, vždycky můžete načerpat energii v jedné z mnoha krásných kaváren či hospůdek, které se právem řadí k těm nejlepším v ČR.