Nacházíte se zde:
  • Domů
  • Blog
  • Lidová obranná střelba LOS - co to je?

Lidová obranná střelba LOS - co to je?

Lidová obranná střelba neboli LOS je poměrně nové české odvětví praktické dynamické střelby IPSC založené v roce 2005 Sdružením na ochranu práv majitelů zbraní (LEX).

První mistrovství v lidové obranné střelbě se v České republice konalo v květnu 2017, ale oblíbenost tohoto sportu každým dnem narůstá. Jedná se o střeleckou závodní disciplínu, která vznikla z pravidel IPSC střelby zaměřené na pohotové jednání v krizové situaci a věnuje se zejména rozvíjení efektivního využití palné zbraň k zneškodnění co nejvíce skrytých cílů v co nejkratším časovém úseku.

Střelec se ocitá v několika částečně známých nebo tajných situací a musí podle svého uvážení co nejlépe zareagovat na potenciální nepřátele ve svém okolí. Tato poměrně náročná disciplína staví střelce do časového stresu, ve kterém je nejdůležitější rychle najít a přesně zasáhnout všechny cíle, a přitom se efektivně pohybovat, krýt a nevystavovat se nebezpečí.

Závody LOS jsou rozděleny pouze na kategorie dle zbraní. Povoleny jsou krátké zbraně (pistole ráže větší než 6,35 Br, revolvery a malé pistole ráže .22 LR nebo větší), brokovnice a dokonce i samonabíjecí a opakovací pušky.

Tento web používá cookies k lepšímu fungování webu a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku