Psychotesty pro zbrojní průkaz: Obsah, příprava + kompletní info

  • Domů
  • Blog
  • Psychotesty pro zbrojní průkaz: Obsah, příprava + kompletní info

Pro získání zbrojního průkazu je třeba splnit několik zákonem daných podmínek, prozatím mezi takové absolvování psychotestů nutně patřit nemusí. To se ale v budoucnu může měnit, případně vás na psychotesty pošle lékař s tím, že bez nich posudek k vydání zbrojního průkazu nevystaví. Kolik takové testy stojí či na co se připravit, to a ještě více najdete v odpovědích níže.

psychotesty pro zbrojní prukaz

Jak psychotesty vypadají a co je jejich obsahem

Psychotesty vede odborný psycholog, který výsledný posudek posílá přímo na úřad, který průkazy vydává. Celkově může celý proces trvat až 4 hodiny, proto je třeba se před testy pořádně vyspat a dorazit odpočatě, může to být skutečně vysilující.

 

Testy se pak skládají ze tří částí:

  •     výkonový test,
  •     osobnostní test,
  •     pohovor s psychologem.

Výkonový test se zaměřuje na inteligenci, pozornost, sluch, reakce na podněty, přesnost či pozornost. Osobnostní test zhodnocuje vaši míru agrese, sebeovládání a impulzivnost. Poslední pohovorová část se odvíjí od toho, jak si povedete v předchozích dvou testech. Psycholog může vyhodnotit, že pohovor není potřeba. Pokud k němu dojde, bude s vámi diskutovat některé výsledky, které z předchozích testů vyplynuly a následně se rozhodne, zdali posudek potvrdí či nikoliv.

 

Cena psychotestů pro zbrojní průkaz

Cena psychotestů za účelem vystavení zbrojního průkazu se pohybuje okolo 3 000 korun, cenu si stanovuje sám psycholog.

 

Jak uspět

Co se týká přípravy na psychotesty, nejde o něco, na co můžete pečlivě studovat. Základem je dobře se vyspat, dostatečně jíst a pít, abyste měli na 4 hodiny testování dostatek energie. Dále se pohodlně oblečte a připravte si náhradní psací pomůcky, aby vás u testování nic nerozhodilo. Testy na nečisto si ale samozřejmě můžete vyzkoušet. Na internetu jsou k vyzkoušení bezplatné verze, najdete ale i obsáhlejší testy či knihy, které vám pomohou zvyknout si na typ pokládání otázek a třeba i s tím, zvládnout test časově.

 

Tip: pro praktickou část zbrojního průkazu nabízíme kurz.

 

3.234.244.181 / 3.234.244.181 / 3.234.244.181 / 3.234.244.181 /