Recenze knihy: Manuál obranné střelby - Pavel Černý, Michal Goetz

  • Domů
  • Blog
  • Recenze knihy: Manuál obranné střelby - Pavel Černý, Michal Goetz

Jak poznáme, že je nějaká kniha či příručka kvalitní a mezi čtenáři oblíbená? Dočká se po svém vyprodání dotisku. A pokud je opravdu velmi úspěšná, dočká se dokonce výtisků několika. Kniha Manuál obranné střelby: Defenzivní a taktické použití pistole se této pocty dočkala v minulosti již pětkrát, a letos vychází znovu.

kniha

Kniha se širokým záběrem

Publikace je vhodná pro začátečníky, pouhé zvědavce i pro zkušené střelce. Je psaná lidsky, tak, aby ji každý pochopil. V celkem sedmi kapitolách nás provede celým procesem střelby, od výběru zbraně a vhodného vybavení pro výcvik, přes základy střeleckých dovedností a dynamickou střelbu až po reálné nošení zbraně v běžném životě. Nezapomíná ani na psychické reakce a fáze, následující po násilném střetu. V poslední kapitole shrnuje předchozí poznatky a můžeme v ní nalézt různé modelové situace a cvičení, které nám obranu se zbraní v budoucnu mohou velmi ulehčit. Ne nadarmo se říká, že cvičení dělá mistra! Kromě popisů, jak jednotlivé úkony provádět, u nich autoři uvádějí i nejčastější chyby a upozorňují, jak se jim vyhnout. Vyjmenování těchto chyb tak zabraňuje tomu, abychom si od počátku osvojili nevhodné návyky při zacházení se zbraní.

 

Obrázky, kam se podíváš

Ty, co se domnívají, že praktické nácviky nemůžeme z knihy nabrat, musíme vyvést z omylu. Manuál je protkaný černobílými i barevnými fotografiemi postojů, úchopů a taktických technik. V případě, že má ilustrace znázorňovat nějaký pohyb, je tento naznačen šipkou. Je samozřejmě vždy lepší, učit se dané praktiky naživo od instruktora, ale vše je v knize velmi názorné a snadné na pochopení i bez vysvětlení od další osoby.

 

Hodně muziky za málo peněz

Vzhledem k nabitému obsahu a celkově rozsahu knihy se skutečně jedná o jednu z nejlepších v českém jazyce vydaných střeleckých příruček na trhu. Příznivá je i její nízká cena. Jediné, co se jí snad dá vytknout, jsou do ní vložené reklamy na začátku, v prostředku a na konci knihy, nicméně je to opravdu jen malá daň za její celkovou kvalitu.