Jak poznáme, že je nějaká kniha či příručka kvalitní a mezi čtenáři oblíbená? Dočká se po svém vyprodání dotisku. A pokud je opravdu velmi úspěšná, dočká se dokonce výtisků několika. Kniha Manuál obranné střelby: Defenzivní a taktické použití pistole se této pocty dočkala v minulosti již pětkrát, a letos vychází znovu.
Publikace je vhodná pro začátečníky, pouhé zvědavce i pro zkušené střelce. Je psaná lidsky, tak, aby ji každý pochopil. V celkem sedmi kapitolách nás provede celým procesem střelby, od výběru zbraně a vhodného vybavení pro výcvik, přes základy střeleckých dovedností a dynamickou střelbu až po reálné nošení zbraně v běžném životě. Nezapomíná ani na psychické reakce a fáze, následující po násilném střetu. V poslední kapitole shrnuje předchozí poznatky a můžeme v ní nalézt různé modelové situace a cvičení, které nám obranu se zbraní v budoucnu mohou velmi ulehčit. Ne nadarmo se říká, že cvičení dělá mistra! Kromě popisů, jak jednotlivé úkony provádět, u nich autoři uvádějí i nejčastější chyby a upozorňují, jak se jim vyhnout. Vyjmenování těchto chyb tak zabraňuje tomu, abychom si od počátku osvojili nevhodné návyky při zacházení se zbraní.
Ty, co se domnívají, že praktické nácviky nemůžeme z knihy nabrat, musíme vyvést z omylu. Manuál je protkaný černobílými i barevnými fotografiemi postojů, úchopů a taktických technik. V případě, že má ilustrace znázorňovat nějaký pohyb, je tento naznačen šipkou. Je samozřejmě vždy lepší, učit se dané praktiky naživo od instruktora, ale vše je v knize velmi názorné a snadné na pochopení i bez vysvětlení od další osoby.
Vzhledem k nabitému obsahu a celkově rozsahu knihy se skutečně jedná o jednu z nejlepších v českém jazyce vydaných střeleckých příruček na trhu. Příznivá je i její nízká cena. Jediné, co se jí snad dá vytknout, jsou do ní vložené reklamy na začátku, v prostředku a na konci knihy, nicméně je to opravdu jen malá daň za její celkovou kvalitu.