Sportovní střelba

Chtěli byste si vyzkoušet různé typy zbraní? Už vás nebaví střílet vzduchovkou? Přijďte k nám do střelnici a vyzkoušejte si sportovní střelbu. Naši zkušení instruktoři vám vše předvedou, pomůžou vybrat vhodnou zbraň nebo vám ji zapůjčí. Objevte se sportovní střelbou svůj skrytý talent a staňte se sportovní střelec. Pravidelně pro vás připravujeme různé akce, kde si své sílí, můžete prověřit s dalšími střelci.

 

Objednat se na střelnici >>

 

Co je sportovní střelna?

Sportovní střelba je druh sportu, který používá především palné zbraně. Jedná se o sport, ve kterém se soutěží např. na olympijských hrách. Jde hlavně o přesnost, v některých disciplínách i o rychlost. Sport jako takový můžete provozovat v jakémkoli věku, ať už jste dítě nebo dospělý jedinec. Důležité je, abyste řádně používali vybavení a neohrozili tím své i jiného zdraví. A také své okolí. Kromě toho byste měli mít také značné vědomosti týkající se zbraní a střeliva.

sportovní střelba

Jaké k tomu potřebujete vybavení?

Důležitým bezpečnostním prvkem, na který nesmíme zapomenout jsou brýle, sluchátka nebo špunty do uší. K vybavení samozřejmě spadá brokovnice, ale také terče. Před samotným začátkem byste však měli projít střeleckým kurzem, díky kterému se naučíte dobře držet zbraň i tělo. Naučí vás si odvyknout zlozvykům, které by mohly časem přijít. Při střelbě byste se měli koncentrovat, sebeovládat, mít dobrý zrak a také fyzickou kondici.

 

Disciplíny

Skeet je jednou z nejznámějších druhů sportovní střelby. Vašim úkolem je trefit 25 asfaltových či hliněných terčů, které k vám přilétají z levé a pravé strany. Důležitá je přesnost. V průběhu chodíte po sedmi obloukových střelištích, kde začátek je u levé věže a postupně se přesouváte doleva. Obdobou je double skeet a lovecké kolo. Velmi známá disciplína je trap. Střílíte po pohyblivých asfaltových a hliněných terčích. Máte před sebou pět stanovišť, šesté je čekací. Náboj musí mít nanejvýš 2,5 mm. Mezi další disciplíny tohoto druhu řadíme střelbu z historických zbraní a replik. Tato disciplína vyžaduje velkou znalost historie a výroby zbraní. Dále zde řadíme olympijský trap, automatický trap, univerzální trap, olympijský skeet a také parkurové disciplíny. Parkurové disciplíny mají za úkol simulovat reálný pocit honu na kořist.