Taktická střelba

Taktická střelba představuje výzvu pro všechny nadšence, kteří si osvojili základní principy mířené i dynamické střelby a chtějí se zaměřit na praktické využití svých znalostí v konkrétní situaci. Tento pojem vychází z technik a postupů, určených především ozbrojeným složkám a speciálním jednotkám. Učí střelce reagovat na reálné nebezpečí, ve kterém figuruje zpravidla vícero protivníků. Základními předpoklady pro osvojení této techniky je proto precizně zvládnutá bezpečná manipulace se zbraní, dobrá fyzická kondice, časté opakování jednotlivých drillů, ale také hlubší studium nestřelecké teorie, jako je radiokomunikace, první pomoc, orientace v terénu, přežití v přírodě apod.

 

Co k taktické střelbě potřebujete?

Na rozdíl od sportovních disciplín jako je IDPA, IPSC či LOS je při taktické střelbě využíváno speciální vybavení a velké množství zbraňových doplňků. Doménou taktických závodů však obvykle není čas, ale precizně zvládnuté vyřešení situace postavené do zcela neznámého prostoru. Taktický střelec obvykle také používá kromě jedné zbraně pro denní nošení, také pušku či brokovnici a je schopen při střelbě obě zbraně kombinovat ve svůj prospěch.

 

Co si vzít na sebe?

Při taktické střelbě je třeba umět si poradit s nepříznivou situací stejně dobře jako s nepříznivým počasím. Kurzy jsou často vícedenní a konají se na velkých střelnicích či v terénu.  Do nezbytně nutné výbavy střelce proto spadá poměrně mnoho položek.  Mezi nezbytnou výbavu však patří zejména pevné outdoorové boty, funkční maskované oblečení, kukla, střelecké brýle, rukavice a ochranu sluchu. Neobjedete se také bez helmy, taktické vesty včetně plátů, většího množství rozličně velkých sumek ani bez speciálně upraveného střeleckého opasku s odnímatelnými platformami na lékárničku, pouta, hygienické rukavice a další praktické věci denní potřeby.

střelba

Mimimum střelce

Zbraňové doplňky lze dokoupit postupně, do prvotní výbavy však beze sporu spadají minimálně dva zásobníky do každé zbraně, spolehlivé pouzdro a kapesní či zbraňová svítilna. Vřele doporučit můžeme také nákup víceúčelového kapesního nože, polní lahve, a hlavně komfortního batohu, který pojme všechno vaše vybavení.

 

Jaké existují tréninky?

Zaměření taktické střelby tak, jak je vyučována u nás, lze rozdělit na mnoho kategorií, které se mezi s sebou vzájemně prolínají. Tyto tréninky jsou určeny jak jednotlivcům, tak dvojicím či týmům. Nejčastěji se setkáte s pojmy jako je CQB - Boj na krátkou vzdálenost, Low Light - Střelba za snížené viditelnosti, VIP Close Protection – Ochrana důležitých osob, Vehicle Defense – Střelba s využitím vozidla, případně s vojenskými či policejními technikami (tzv. zelená a černá taktika).  Kterým směrem se vydáte, je zcela na vás. Vzhledem k rozdílné náročnosti jednotlivých kurzů je však moudré poradit se s instruktorem, který vámi zvolené cvičení pořádá.

 

Máte zájem?

Prohlédněte si naší nabídku střeleckých kurzů.