Tipy na aktivity na firemní večírek

  • Domů
  • Blog
  • Tipy na aktivity na firemní večírek

Jedním z nejlepších způsobů, jak zlepšit náladu na pracovišti, zvýšit zdravou motivaci a produktivitu a v neposlední řadě tzv. ,,prolomit ledy“, je uspořádat firemní večírek. Ať už se bude jednat o účelnou teambuildingovou akci nebo o tradiční vánoční večírek firmy, je důležité vybrat takový druh obsahu, který bude pro danou skupinu lidí zajímavý a zábavný. Které konkrétní aktivity na firemní večírek zvolit?

firemní večířek akce

Před výběrem aktivit

Ještě před tím, než začneme zařizovat veškeré náležitosti firemního vánočního večírku (tzn. datum a místo konání, catering apod.), je důležité zohlednit v souvislosti s výběrem aktivity několik aspektů. Tím prvním je samozřejmě finanční rozpočet, který nám určuje, v jakém okruhu aktivit máme možnost vybírat. Dále je směrodatným též počet osob, které se firemního večírku budou účastnit. Z hlediska výběru aktivity je totiž rozdíl, zda pořádáme vánoční večírek pro celou firmu nebo pouze teambuilding pro určitý tým zaměstnanců (např. konkrétní oddělení).

 

Jaké aktivity zvolit anebo na co firemním večírku dělat

Firemní večírek má přítomné především bavit, a proto doporučujeme vybírat buďto léty ověřené aktivity, jež ve společnosti už nějakou dobu ,,fungují“, nebo zvolit netradiční aktivitu, ke které se člověk v osobním životě jen tak nedostane. Jaké aktivity udělají z vašeho firemního večírku nezapomenutelnou akci?

večírek na střelici

Konzervativní a ekonomicky přijatelné řešení zábavy na firemní veřírek

Pro menší firmy, jejichž rozpočet je omezený (avšak nejen pro ně), je ideálním řešením ,,konzervativní“ způsob. Firemní akce, která se odehraje v pronajatém sále, příp. vnitřních či venkovních prostorách firmy, však nutně nemusí znamenat ohranou písničku, která bude připadat přítomným nudná. Byť uspořádáte večírek s klasickým rautem, doprovodnou muzikou a proslovem ,,nejvyššího“, zkuste vedle dobrého výběru alkoholických nápojů zařídit také ochutnávku netradičních pokrmů. Co taková ochutnávka jedlého hmyzu, aromatických sýru nebo exotického ovoce? Když tomu přidáte dobrý výběr hudby a půlnoční překvapení v podobě vtipné hry, o zábavu bude postaráno. Tento formát je oblíbený zejména pro organizaci vánočních večírků.

 

Večírek spojený s externí venkovní aktivitou

Pořádat firemní večírek venku je skvělým nápadem, který může mít mnoho podob. Velmi oblíbeným formátem jsou ,,sportovní dny“ a ,,rodinné dny“, kdy večerní zábava u hudby navazuje na předchozí pohybovou aktivitu, a to buď sportovního rázu v podobě soutěží či rodinných aktivit, které jsou zaměřeny z velké části na děti zaměstnanců. Pokud je večírek organizován pro méně osob, můžete zúčastněné zasvětit do netradičních aktivit. Vezměte své zaměstnance například na střelnici a dejte jim tím prostor pro ventilaci stresu. Nebojte se zvolit i další zážitkové aktivity jakými jsou jízda v motokárách nebo únikové hry.

 

Výlet za kulturou

Večerní posezení u dobrého jídla a pití ve společnosti kolegů, kterému bude předcházet výlet s kulturní tematikou, je též jedna z originálních variant, jak firemní večírek pojmout. Absolvujte společně divadelní představení, návštěvu zámku či hradu nebo se vydejte se na ochutnávku vín do sklepů. Fantazii se v tomto směru rozhodně meze nekladou. A ještě jedno doporučení na závěr - zkuste pracovat s metodou kontrastu, tzn. máte-li např. tým kancelářských pracantů, vezměte je do přírody a dopřejte jim trochu pohybu. Zkuste zkrátka vytvořit na firemním večírku takové prostředí, aby vaši zaměstnanci vypustili v jeho průběhu práci z hlavy.